Προσφορά αγάπης

Θα θέλαμε να σας κάνουμε γνωστή, μια συγκλονιστική κατάσταση που έπληξε τη μαθητική κοινότητα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ευκαρπίας και συγκεκριμένα την Ε΄ τάξη.

Μαθητής μας, σύμφωνα με την ιατρική γνωμάτευση του Γ. Ν. Ν. Θεσσαλονίκης "Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ", πάσχει από οστεοσάρκωμα υψηλής κακοήθειας. Επειδή δεν υπάρχει στην Ελλάδα ειδικό νοσηλευτικό κέντρο για τη σφαιρική αντιμετώπιση της κατάστασης, ήδη έχει μεταβεί στο Παρίσι σε ειδικό κέντρο αντιμετώπισης και αποκατάστασης κακοηθών οστικών όγκων για παιδιά.

Για το λόγο αυτό, ο Δ/ντής και οι  εκπαιδευτικοί του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ευκαρπίας ,πήραμε την πρωτοβουλία, σαν δάσκαλοι του μαθητή μας, να ανοίξουμε λογαριασμό για την κάλυψη των υπέρογκων εξόδων.

Ο λογαριασμός είναι στην ALPHA BANK : 729-002101-004650.

Περισσότερες πληροφορίες δίνονται στο τηλέφωνο 2310680250 από τον   κ. Φιλιππίδη Αλέξανδρο, Διευθυντή του 1ου Δημ. Σχ. Ευκαρπίας.

Η ανθρωπιά κα η αγάπη μας ας είναι παρούσα.